مقایسه آزمون تافل هوم ادیشن (TOEFL Home Edition) با نسخه حضوری آن (TOEFL iBT)

در این مقاله، به مقایسه تطبیقی میان آزمون آنلاین تافل هوم ادیشن (TOEFL Home Edition) و نسخه حضوری آن یعنی تافل آی‌بی‌تی (TOEFL iBT) خواهیم پرداخت و شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو آزمون را بررسی می‌کنیم.
ادامه مطلب

10 نکته کلیدی برای کسب نمره بالا در بخش Verbal آزمون GRE

بخش Verbal آزمون GRE شامل سه نوع سؤال است: تکمیل جمله، معادل کلمات و درک مطلب. موفقیت در این بخش مستلزم درک عمیق واژگان، توانایی استنتاج معنا از بافت (Context) و مهارت تحلیل متون پیچیده است. در ادامه 10 نکته کلیدی برای کسب نمره بالا در بخش Verbal آزمون GRE ارائه می شود: گسترش دامنه لغات: یادگیری واژگان جدید و پیچیده یکی از مهمترین عوامل موفقیت در بخش Verbal است. …
ادامه مطلب

راهنمای فرآیند Check-in و ارتباط با مراقب آزمون در تافل هوم ادیشن

فرآیند Check-in و ارتباط با مراقب آزمون، بخش مهمی از روند برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن است. در این مقاله، ما مراحل Check-in را به طور مفصل شرح می دهیم و نحوه ارتباط با مراقب آزمون را توضیح می دهیم تا آمادگی کامل برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن داشته باشید.
ادامه مطلب

تفاوت های کلیدی GRE با سایر آزمون های استاندارد تحصیلات تکمیلی

آزمون های استاندارد نقش مهمی در پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های معتبر جهان ایفا می کنند. یکی از رایج ترین و مهمترین این آزمون ها، GRE یا Graduate Record Examination است. اما GRE چه تفاوت هایی با سایر آزمون های تحصیلات تکمیلی دارد؟ در ادامه به بررسی تفاوت های کلیدی GRE با چند آزمون مهم دیگر می پردازیم. GRE در مقایسه با GMAT: آزمون …
ادامه مطلب

نمرات تافل و GRE چه تاثیری در پذیرش در دانشگاه های خارجی دارند؟

تافل و GREدو آزمون مهم برای پذیرش و ادامه تحصیل در کشور‌های خارجی هستند. تافل (TOEFL) که مخفف Test of English as a Foreign Language است، معتبرترین تست سنجش مهارت در زبان انگلیسی است و GRE که مخفف Graduate Record Examinations است معمولا برای تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است و مهارت‌های مختلفی ازجمله تسلط به ریاضیات را می‌سنجد. هر دو این آزمون‌ها نقش مهمی در پذیرش شما در دانشگاه‌های خارجی دارند. در ادامه درباره اهمیت و تاثیر هرکدام از این آزمون‌ها در پروسه اپلای صحبت می‌کنیم.
ادامه مطلب

تفاوت های آزمون Duolingo و تافل و چرایی برتری تافل

آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی برای تحصیل در خارج از کشور هستند. آزمون‌هایی مانند TOEFL، Duolingo، IELTS و PTE پرتقاضاترین آزمون‌ها در این زمینه هستند. همه این آزمون‌ها هدف یکسانی دارند، اما از نظر برنامه درسی، سبک امتحان، امتیازدهی، ساختار و شهریه متفاوتند. ما در این مقاله، تفاوت‌های آزمون Duolingo و تافل را بررسی می‌کنیم و چرایی برتری تافل را مورد بحث قرار می‌دهیم.
ادامه مطلب